ساخت موسیقی

آموزش میکس آهنگ

By 2019-01-14 ژانویه 15th, 2019 No Comments

درباره این کلاس

آموزش میکس آهنگ یکی از بهترین کلاس های دانستا می باشد. شما در این کلاس, آموزش میکس آهنگ با کامپیوتر را خواهید گذراند. در این آموزش فراخواهید گرفت چگونه بهترین ترکیب آهنگ ها را بسازید. این کلاس به مهندسی میکس آهنگ معروف است و شما در آخر آموزش می توانید صدایی که خودتان دوست دارید بشنوید را بسازید. آموزش میکس آهنگ به صورت تخصصی به شما یا خواهد داد چندین موزیک را با هم ترکیب کنید و یک میکس عالی را برای خود بسازید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

کلاس های بعدی آموزش میکس آهنگ به زوری منتشر خواهد شد.

آموزش میکس آهنگ چه مباحثی به شما آموزش خواهد داد؟

شما در این آموزش یک ترکیب آهنگ را سازماندهی خواهید کرد, این سازماندهی شامل کنترل آهنگ ها, سازماندهی تمام اطلاعات صوتی و آشنایی با ابزارهایی برای میکس آهنگ خواهد بود. آموزش بعدی این کلاس شامل اضافه کردن صحیح افکت به موزیک ها است. مانند چگونگی ترکیب, محو کردن یا اوج گرفتن موزیک.

آموزش میکس آهنگ

تفاوت میکس و مسترینگ

میکس

ترکیب تمام تنظیمات و صداهایی که در پروژه ضبط کرده اید یا به صورت یک فایل Midi نوشته اید را میکس می گویند. همچنین افکت گذاری، EQ، تنظیمات لاین ها و… از عوامل مهم میکس هستند. همانطور که می دانید میکس مانند جور کردن تکه های پازل بوده و در حالی که قطعات را به هم متصل می کنید، مطمئن شوید که همه چیز به هم به درستی وصل شده اند و در نهایت چندین بار میکس خود را بشنوید و مطمعن شوید مشکلی وجود ندارد. در آخر موزیک را پخش کنید و ازکار خود لذت ببرید.

مسترینگ

زمانی که شما درخشش و شفافیت را به صداها می بخشید کار مسترینگ را انجام داده اید. به طور ساده، بعد از گوش دادن به موزیک مسترینگ شده نباید باعث به وجود آمدن حس انفجار در اسپیکر ها شود ، به عبارتی سطح صداها با یکدیگر متعادل و در کل آهنگ حس گیرایی داشته باشد. به ای مسئله توجه داشته باشید، مستر کردن به طرزی باور نکردنی وابسته ای به علم در این زمینه است. هم اکنون نرم افزارو اپلیکیشن هایی وجود دارند که به شما کمک می کند خودتان مسترینگ کنید اما نه به صورت حرفه ای.میکس را در خانه می توانید انجام دهید اما مسترینگ اینطور نیست.

فایل Midi چیست؟

 Midi مخفف Musical Instrument Digital Interface به معنای «رابط دیجیتالی سازهای موسیقی است

می توان Midi را یکی از قالب‌های قدیمی ثبت صدا در کامپیوتر دانست که با وجود گذشت زمان بسیار، اما هنوز محبوبیت خود را از دست نداده است و کهنه نشده است. به طوری که این فرمت در بسیاری از ابزارهای الکترونیک از جمله تلفن همراه کاربرد دارد.

مزیت فایل‌های میدی این است که حجم بسیار محدودی را اشغال می کنند. دلیل آن هم این است که این فایل ها حاوی اطلاعات نت ها به صورت کد اند، و یک موزیک با تمام جزئیات در چند کیلوبایت کد خلاصه می شود.

منابع بیشتر در  music mix

  • حجم فایل: 314 مگابایت
  • تعداد ویدیوهای این کلاس: 6
  • زبان: انگلیسی
  • زیرنویس فارسی: ندارد
  • قیمت: رایگان
  • کلاس 1 از …

Leave a Reply